Skip to main content

Aktualności i wydarzenia

Nowa ustawa o komornikach – zmiany w prowadzeniu egzekucji

|   Artykuły

Obowiązek wręczenia dłużnikowi formularza skargi - to jedna z wielu zmian, które powyradza nowa ustawa o komornikach.

Obowiązek wręczenia dłużnikowi formularza skargi na czynności komornika przy pierwszej czynności egzekucyjnej, nagrywanie czynności komorniczych wykonywanych poza kancelarią komorniczą, zwiększenie nadzoru i kontroli nad działalnością komorników. Te i wiele innych zmian wprowadza nowa ustawa o komornikach, która została już podpisana przez Prezydenta.


5 kwietnia 2018 roku Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o komornikach, która wraz z uzupełniającą ją ustawą o kosztach komorniczych wejdzie w życie 1 stycznia 2019 roku. Ustawa przewiduje szereg rewolucyjnych zmian, które mają na celu reformę działalności komorników i poprawienie sytuacji uczestników postępowania egzekucyjnego. Podpisana ustawa jest całkowicie nowym aktem, który zastąpi aktualnie obowiązującą ustawę o z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji.

 

Cały artykuł autorstwa Adwokat Sabiny Kaszkowiak, wspólnika w Kancelarii Antkowiak Gębiak i Wspólnicy s.c. znajdą Państwo w Biuletynie Sekcji Podatki, prawo, legislacja.

Wróć