Skip to main content

Aktualności i wydarzenia

Otwarcie Centrum Obsługi Przedsiębiorców

|   Aktualności

W dniu 30 września br. na terenie WTC w Poznaniu nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum Obsługi Przedsiębiorców, jednego z projektów Agencji Rozwoju Przemysłu SA.

W uroczystej inauguracji COP udział wzięła Minister Przedsiębiorczości i Technologii – Jadwiga Emilewicz oraz przedstawiciele zarządu ARP: wiceprezes Paweł Kolczyński, dyrektor zarządzający dr Konrad Trzonkowski.

Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Poznaniu to już czwarty po Wrocławiu, Katowicach i Gdyni tego typu punkt w Polsce.  COP powstały, aby zwiększyć dostępność oferty ARP w regionach. Agencja Rozwoju Przemysłu SA, należąca do Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, oferuje różnorodne instrumenty wsparcia rozwoju dla polskich przedsiębiorców, szczególnie dla sektora małego i średniego biznesu. Przedsiębiorcy z Poznania i Wielkopolski znajdą w COP pomoc w dostępie do finansowania czy wejścia na zagraniczne rynki. 

Oferta pożyczkowa ARP S.A. dla małych i średnich firm to m.in. pożyczki inwestycyjne, obrotowe, restrukturyzacyjne. W COP przedsiębiorcy będą mogli skorzystać także z oferty leasingowej. Spółka ARP Leasing udostęni przedsiębiorcom specjalistyczne wyposażenie, maszyny i urządzenia, czyli przedmioty które zwykle zaliczają do problematycznych oraz trudnych do uzyskania w leasingu.

COP prowadzi również działalność proeksportową za pośrednictwem International Desk. Przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani eksportem swoich towarów znajdują w COP informację na temat instrumentów wspierających eksport, które są dostępne w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Wsparciem International Desk jest Zespół ds. Współpracy Zagranicznej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Poznaniu mieści się na terenie WTC przy ul. Bukowskiej 12. Pracownicy dostosowują swoje godziny pracy do potrzeb przedsiębiorców.

W otwarciu Centrum Obsługi Przedsiębiorców wzięli udział także przedstawiciele zarządu i rady naszej Izby.

Wróć