Skip to main content

Aktualności i wydarzenia

Wielki Piknik Rodzinny na Polach Lednickich 2019

|   Aktualności

W niedzielę 22 września br. Członkowie naszej Izby wraz z rodzinami i przyjaciółmi wzięli udział w drugim już Wielkim Pikniku Rodzinnym na Polach Lednickich zorganizowanym przez Sekcję Rozwoju Osobistego.

Wielki Piknik Rodzinny to cykliczne już spotkanie, podczas którego rodziny i przyjaciele członków naszej Izby mają szansę lepiej się poznać. Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnej Mszy Świętej koncelebrowanej przez o. Wojciecha Prusa OP oraz ks. Rafała Ostrowskiego.

Po Mszy odbyły się ciekawe prelekcje dla dorosłych i młodzieży. Część dla dorosłych poprowadzili Ojcowie Dominikanie - o. W. Prus rozpoczął pogawędką o swojej drodze życia, ojcach Dominikanach ze szczególnym uwzględnieniem sylwetki o. Jana Góry oraz o samej Lednicy. Pozostała część prelekcji, nawiązując do niedzielnego czytania, dotyczyła zarządzania pieniędzmi – „aby każdy bogaty stawał się coraz bardziej ubogi”.

W tym samym czasie odbywało się spotkanie dla młodzieży, które poprowadził Pan Robert Kościuszko -autor bestselerowych powieści dla młodzieży m.in. Wojownik Trzech Światów, Niewidzialna Gra, Klejnot Aswerusa. Podczas spotkania rozmawiał on z młodzieżą o sobie i o swojej rodzinie, aby płynnie przejść do tematu rozwijania pasji i rozpoznawania talentów. Na tym etapie rozwoju młodych ludzi niezwykle ważnym jest, aby dac sobie możliwość rozpoznawania swoich pasji i powołania.

Po wspólnym, obfitym posiłku odbyło się kolejne spotkanie prowadzone przez Roberta Kościuszko – tym razem kierowane dla rodziców. Na przykładzie własnych rodzinnych doświadczeń Pan Robert opowiadał, jak budować i utrzymywać relacje z dziećmi i nastolatkami.

Podczas całego pikniku do dyspozycji najmłodszych uczestników (których z nami nie zabrakło) powstała dedykowana strefa animacji – uśmiech najmłodszym nie schodził z twarzy!

Obecny był z nami również Pan Jakub Woziński, jak na razie sympatyk Izby, który prezentował swoje książki o pieniądzach, kapitalizmie i wolności finasowej.

Zarząd PIB – WIG dziękuje członkom sekcji Rozwoju Osobistego - inicjatorom i organizatorom Wielkiego Pikniku Rodzinnego. Wdzięczni jesteśmy również gospodarzowi miejsca, czyli Pól Lednickich, o. Wojciechowi Prusowi OP, oraz jego współpracownikom.

Wróć